Články a rozprávania a tantre, umeniu dotyku a vedomej sexualite

Naše články:


 

Tantra masáž pre tehotné

Trocha tantrické extáze

Tantra a jej benefity pre ženy

Tantra - spôsob, ako spoznať seba samú

Porno versus tantra

Ako jednoducho zharmonizovať prúdenie ženskej a mužskej energie? Ženy, obliekajte si sukne!

Dokážeme zažiť orgazmus výhradne prostredníctvom dotykov? Pri tantrickej masáži to ide!

Vlnová pohádka o Malíčku a Celku

Tantra, životná energia a masáž

Prostata - funkce, anatomie, zdraví, masáž

Autentické zážitky s tantrou – Anna a Jožko

Chcete si užiť tantrické milovanie? Učiteľka tantry vám poradí, ako na to

Rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží

Autentický zážitok zo Školy Tantra masáže Sávitryí

O tantra masáži obecně

Kouzelný potenciál obyčejného lidského doteku

Čo nám teda ponúka tantra? Čo tantra je?

 


Tantra masáž pre tehotné

 

Tantra masáž sa venuje komplexne celé ľudské bytosti - telesná, emocionálna, mentálna, duševná i duchovná rovina. Cielene svoju pozornosť zameriava na rôzne formy príjemných dotykových vnemov pre telo. Rovnako tak pracuje aj s ostatnými zmyslami. Tantrické ošetrenie je celostné na mnohých úrovniach.

 

Pri TM sa prejavuje hlboký rešpekt k žene, je úplne prijímaná a opečovávaná. TM prináša vzrušenie, naplnenie potrieb dotykov, emočné uvoľnenie, odstraňuje svalové napätie v tele a to aj v intímnych oblastiach (podľa stádia tehotenstva a ak si žena praje). A to všetko za pomoci nežných, jemných, pevných, pomalých hmatov a ťahov.

 

Ženy v období tehotenstva na TM prichádzajú s rôznymi potrebami:

 

• Potreba byť prijatá

• Potreba byť rozmaznávaná

• Emocionálne sa uvoľniť

• Telesne sa uvoľniť

• Zbaviť sa bolestí tela

• Mať čas a pozornosť len pre seba

• Pripraviť sa na pôrod

• Otvorene sa porozprávať ohľadom sexuálnych pocitov pri tehotenstve

• Oddýchnuť si

• Rituálne osláviť svoju plodnosť

 

Jemná zmyselná masáž pre tehotné

 

Rituál vychádza z jedinečnosti tohto "naplneného stavu" ženstva. Je oslavou, podporou aj terapiou v zmysle uvoľňovania namáhaných partií a prípadných energetických (psychických, emočných) blokov.

 

Jemná olejová masáž sa sústredí okrem bruška na uvoľnenie bedrovej časti chrbta, svalových úponov nesúcich zvýšenú záťaž. Veľmi účinná je aj masáž plôšok nôh, samozrejme s rešpektovaním dôležitých reflexných bodov. Tiež uvoľnenie hlavy, ramien, šije.

 

Masáž môže prebiehať čiastočne aj v pohodlnej polohe na boku s vypodložením vankúšmi.

 

Prebudenie sexuálnej energie vedie k príjemnému životnému pocitu, radosti a hrdosti z tela i jeho stavu i celej škále pocitov spriaznenosti, nehy a podpory. Telo tehotnej ženy je veľmi prijímajúce a prístupné skutočne tantrickému láskyplnému dotyku, ktorý energeticky vníma i dieťa / a naopak masérka vníma je /. Z tejto energie vychádza aj prístup k intimite ženy.

 

Vždy je najdôležitejšia vnímať naladenie a potreby konkrétnej klientky, špecifík rôznych fáz tehotenstva, momentálne pocity, o ktorých je možné kedykoľvek počas masáže komunikovať.

 

V dobe tehotenstva odporúčame tieto ošetrenia:

 

Tantrická Harmonizácia čakier (bez masáže intimít)

Tantra masáž Brána k tantre (bez masáže intimít)

Program Relaxácia (može byť aj s intimítami)

 

Milé ženy, prajem Vám nezabudnuteľné zážitky s tantrou.

Xenyie Suhayila Komersa pre www.savitri.sk

 


Trocha tantrické extáze


Co je sex?

Vzrušení v genitáliích? Divoké líbání, trochu erotické hry, dotyk tu i tam? Spěch do cílové rovinky?

 

Nebo nejneuvěřitelnější věc, kterou mohou prožít dvě lidské bytosti, když se jejich těla, emoce a duše spojují?

Při milování se otevírají  do takové míry, že se v žádné jiné situaci tolik neotevřou.

 

Odhalila jsem svou  kůži, jsem zranitelná, stávám se průhlednou.

A dovoluji si to s plnou ochotou.

V tomto stavu mohu být zničena.

V tomto stavu mohu být zachráněna.

Setkávám se se svým JÁ

Setkávám se s tvým JÁ

Skrz náš pot, vášeň, rty, touhu, vůni, boky

Skrz naši lásku

Skrz tvůj lingam a tvé pohyby

Jsem v pronikavé přítomnosti a Bůh vstupuje do všech mých tajných míst

Prostřednictvím mé touhy po tobě upadám hlouběji. Do první vůle lidské bytosti být celistvá, být jednotou s Bohem

Miluji tvůj lingam, cítím jeho oheň, světlo a touhu pronikat

Miluji svou jóni, cítím její hloubku, vlahost a touhu přijímat

Cítím jen tebe, milovaný

V milování s tebou se spojuji se vším

A to je ta největší extáze

 

Xenyie Suhayila Komersa pro www.savitri.sk

 


 

Tantra a jej benefity pre ženy


Tradičné tantrické masáže nie sú prvoplánovo erotické masáže a nemajú ani sexuálny podtext. Hoci tantrický dotyk rozvibruje celé telo a spojí energické dráhy tela až v jeden orgazmický celok, rozhodne nejde o erotickú či podobnú službu, pretože učenie tantry nie je povrchné a nesústreďuje sa len na jeden bod – uvoľnenie, orgazmus. Význam tantry spočíva v sebapoznávacej a spirituálnej rovine.

 

Energia hlbokej sexuálnej extázy je v bežnom živote obvykle nepoznaná. Jej spoznávanie a prebúdzanie v tele ženy si vyžaduje svoj čas. Platí tu tantrické pravidlo: cesta je cieľom.

 

Cieľom tantry nie je dosiahnutie orgazmu, ktorý je jednoduchým uvoľnením pnutia, ale dosiahnutie duchovnej extázy vychádzajúcej z najhlbšiehovnútra, prinášajúci pocity šťastia pri dosiahnutí jednoty duše a tela.

 

V tantre ma veľmi inšpiruje koncepcia posvätnej sexuality. Je to starodávna indická filozofia, ktorá sa na Západe vytratila z povedomia ľudí. Obzvlášť milujem myšlienku približovať sa k ženskému telu – najmä jóni –s uctievaním.

 

V sanskrte sa vagína nazýva jóni a voľne sa prekladá ako „posvätný priestor“. V tradičnej tantre k jóni pristupujeme z miesta najvyššej lásky a uznania. Masáž jóni je prax určená k vyjadreniu rešpektu, úcty a radosti.Prináša ženám objavovanie posvätnej stránky ich sexuality.

 

Výhody tantra masáže pre ženy:

 

1. Je to obzvlášť výhodné pre ženy, ktoré nikdy nemali orgazmus. Jóni masáž im umožní pomaly objavovať svoje telo zmysluplnejšie.

 

2. Môže tiež pomôcť ženám, ktoré majú jeden orgazmus a cítia sa pripravené, aby dosiahli viaceré orgazmy, multiorgazmy.

 

3. Môže to byť veľmi uzdravujúce pre tie, ktoré v minulosti utrpeli sexuálnu traumu, pretože prístup a použité techniky majú za cieľ dávať podnety žene, aby sa cítila krásna, milovaná a uctievaná.

 

Ide o to prebudiť v žene vnímanie jej tela, ktoré jej prináša:

1. Čoraz viac potešenia

2. Precítenie jej vlastnej zmyselnosti

3. Rozkvet ženskosti, ktorú žena vyžaruje do svojho okolia

4. Sexuálnu sebadôveru

5. Radostné a uvoľnené milovanie

 

Tantra masáž môže byť originálnou predohrou milovania.


Výučba tantra masáže

Môžete ju prijať u špecialistov

Alebo môže byť aj terapiou

 

Skvelým začiatkom prijímania tantra masáže je, ako pri skúmaní ostaných nových vecí, uvoľniť sa, otvoriť telo novým zážitkom. Tiež odložiť stud, očakávania mysle a súdenia svojho tela.

 

Milé ženy, prajem Vám nezabudnuteľné zážitky s tantrou.

Xenyie Suhayila Komersa pre www.savitri.sk


Tantra - spôsob, ako spoznať seba samú


Rozhovor s Mariannou Púšovou. Marianna je krásna žena, vedomá si svojej ženskosti. Ale vraj to tak nebolo vždy. A tak sme sa stretli a porozprávali sa o jej ceste, ktorá ju priviedla k práci tantrickej masérky.


Čo vlastne je Tantra masáž?

Tantra je filozofia pochádzajúca z Indie a Tantra masáž je jeden zo spôsobov ako spoznať samého seba. Tantra masáž je relaxačná a uvoľňujúca masáž, počas ktorej má klient možnosť v bezpečnom a láskyplnom priestore preskúmať svoje telo cez dotyk niekoho iného. Je to masáž telo na telo, väčšinou v úplnej nahote. Je to preto, lebo nahota je v Tantre posvätná. Celá Tantra masáž je rituál uctievania tela. Keďže je Tantra masáž veľmi intímna, poskytuje o to hlbší zážitok pre klienta, kedy môže preskúmavať aj svoju sexualitu a prúdenie sexuálnej energie. Sexuálna energia je v podstate tá Vášeň, motor, ktorý nás poháňa v každodennom živote. Podľa dohody s masérom môže ale aj nemusí byť na konci masáž intímnych zón tela. Ak si klient želá aj masáž intimít, je taktiež to vecou dohody, či pôjde iba o masáž vonkajších partií alebo aj vnútorných. Taktiež môže aj nemusí dôjsť k vyvrcholeniu. V Tantra masáži nie je cieľom, aby muž alebo žena mali vyvrcholenie. Pretože aj muž aj žena môžu prežívať orgazmus a vzrušenie nezávisle na ich Lingame (penis) alebo Jóni (vagína). Každá masáž je preto iná a individuálna. Vediem ju intuitívne, podľa pocitov a naladenie sa na klienta či klientku.


Aká bola Tvoja cesta k Tantre?

Bola to zvedavosť. Vtedy ako 26-ročná som už veľmi dlho chcela vyskúšať, čo to je. Mala som predstavu, že Tantra je nejaká erotická masáž, ale čím viac som o tom čítala na internete, tým to dostávalo pre mňa hlbší význam, že je to ďaleko viac ako masáž. Tantra je prostriedok ako spoznať sám seba. Chápala som to ako terapiu a s týmto zámerom som šla aj na svoju prvú masáž.


Aké zranenia si potrebovala prostredníctvom tantry vyliečiť?

Chcela som nájsť cestu sama k sebe, sebalásku, sebahodnotu, mať sa rada a prijať svoje telo. Počas prvej masáže som si nedovolila ani veľa cítiť, ani niečo prežívať. Stále som mala v hlave, že je so mnou cudzí chlap a takto sa ma môže dotýkať iba partner. Tak som tam ležala ako poleno. Druhá masáž prišla asi s mesačným odstupom. Po rozhovore s masérom pred masážou a počas nej som si viac dovolila. Išlo o to, že je to na mne. Je jedno, kto ma masíruje, ide o to, ako si to ja sama dovolím prežívať. Zrazu tá masáž bola o niečom inom. Môj zážitok bol oveľa, oveľa hlbší. Tretia masáž bola niečo úžasné. Úplne som pri nej vypla hlavu a dovolila som si naplno prežívať dotyky a občas som ani neverila tomu, ako sa moje telo hýbe, ožíva, a že toto som stále ja. Bol to veľmi krásny a hlboký zážitok.


Ako Tvoja cesta pokračovala ďalej?

Po tretej masáži mi masér odporučil tantrický workshop, kde sa viacej môžem dostať do svojho vnútra. Bola som tam takmer štyri dni a na konci tejto úrovne som sa cítila oveľa viac sama sebou než kedykoľvek predtým. Na workshope sme sa učili spojiť sa so svojou sexuálnou energiou a rozvíjať ju. Hlavne pre mužov bolo dôležité, nebáť sa prejaviť svoje emócie. Keď počas rôznych cvičení mali potrebu plakať alebo zúriť, mohli sa prejaviť krikom, slzami, búchaním do matraca. Niektorí si dokázali svoje traumy a pocit spojiť s konkrétnym zranením z detstva. Niekedy to však ani nebolo potrebné, preliečilo sa to samo, pochopenie na vedomej úrovni niekedy nebolo potrebné, stačilo, že to prešlo cez telo. Alebo prišlo neskôr spätne. Každý prežíva masáž úplne inak, aj ženy sa odlišujú v tom prežívaní a všetko, akékoľvek prežívanie, akákoľvek cesta je v poriadku. Na workshope som si našla partnera, s ktorým sme naďalej praktizovali Tantru a zrazu len čisté bytie s ním dostalo iný rozmer. Po polroku sme boli spolu na ďalšom tantrickom worshope pre pokročilých. Aj keď sme sa tak často nevídali, bolo to veľmi intenzívne a mala som pocit, že za toho polroka sme toho toľko prežili ako za tri roky iného vzťahu. Po tomto druhom workshope sme sa obaja dostali do väčšej hĺbky samých seba, čo nás ako pár priviedlo k rozhodnutiu rozísť sa. Čím viac som spoznala samu seba, tým viac som si uvedomovala, že to nie je vhodný partner pre môj život. No doteraz sme v kontakte.


A ako sa Tvoja záľuba vyvinula do Tvojho povolania?

Po druhom tantrickom workshope ma kamarátka zlákala, aby som sa s ňou šla učiť Tantra masáž. Po dlhšom prehováraní som šla, aj keď som sa ešte vtedy netúžila stať profesionálnou masérkou, len som chcela preniknúť hlbšie do Tantra masáže. Naučila som sa jednoduchú štruktúru prevádzania Tantra masáže a moje poznanie sa stále prehlbovalo. Zrazu som vedela, že toto je tá cesta, ktorú som doposiaľ hľadala. Chcela som slúžiť a pomáhať ľuďom, ale nevedela som dovtedy, ako to môžem spraviť, ktorou cestou ísť. A robiť Tantru ako prácu mi zrazu dalo hlbší zmysel. A dostala som okamžitú možnosť zamestnať sa ako Tantra masérka. A tak sa aj stalo a od októbra 2016 som začala pracovať v Tantra Chráme Savitri v Bratislave. Neľutujem tú možnosť, že som sa k tomu "náhodou" takto mohla dostať.


Aký vzťah má k Tvojej práci Tvoja najbližšia rodina? Ako to vnímajú, berú, chápu?

Neboli síce u mňa na masáži, ale stoja pri mne. Povedali mi, že je to môj život. Videli, že som šťastná v tom, čo robím. Nechápali síce, prečo chcem robiť práve toto, ale nenamietali, podržali ma a stále stoja pri mne.


Čo Ti Tantra dala, čo vzala a čo dávaš Ty Tantre?

Tantra mi dala toho veľa a zobrala mi najmä strach prejaviť samú seba. Nemôžem sa zavďačiť každému v okolí, nemôžem "premeniť" všetkých, aby ma mali radi, môžem byť len sama sebou, nech si ktokoľvek myslí, čo chce. Tí správni ľudia ku mne prídu a nemusím sa na nič hrať. Môžem byť v každej situácii uvoľnená a mať sa rada taká aká som. Toto síce počúvame z každej strany, no keď sa to naozaj udeje a človek to precíti v každej bunke svojho tela naozaj, je to niečo úžasné. A potom človek nemusí nasilu pretláčať tie negatíva, čo v sebe má pod kobercom skryté, proste potom (napríklad po tantrickej masáži) sa ten stav ľahkosti bytia deje neustále. Za to som veľmi, veľmi vďačná. Tantra mi priniesla aj poznanie, že každý jeden z nás prežívame veci úplne, úplne ináč a stále je to dobre. Proste každý má svoj uhol pohľadu, svoje schopnosti a nadania. A je v poriadku, že sme každý úplne iný. Každý máme svoju slobodu a môžeme robiť veci tak, ako chceme. Keď sa hnevám na niekoho druhého za niečo, on mi len robí zrkadlo. A opäť sa na neho nemôžem za to hnevať, on je len kontrolka, ktorá mne zasvietila a niečo mi naznačuje. Naznačuje mi to, čo si mám "opraviť".


Ako vnímaš spojenie s vyššiou silou? Bohom, Bohyňou, Univerzom, Vesmírom?

Od malička som bola vedená ako ateistka, nie som ani pokrstená. V tomto smere som mala slobodu preskúmať vieru. Ortodoxné božstvá som však od počiatku vnímala ako veľmi striktné a preto som nikdy neinklinovala k vstupu do nejakej cirkvi. Keď som sa začala otvárať vyšším silám, keď som sa dala na cestu sebarozvoja, pochopila som, že tá sila je stále to jedno. Máme veľa názvov, ale je za tým stále to jedno. Všetci sme Bohovia a Bohyne, sme tie krásne svetielka, pochádzame všetci z toho jediného zdroja, ktorý ja nazývam Vesmír alebo Príroda. Už sa nebránim ani pomenovaniu Boh, pretože za tým teraz vnímam tú vyššiu silu, nielen Boha v kresťanskom ponímaní. Pri Tantre a metóde RUŠ (Rýchla a Účinná zmena Skutočnosti, Karel Nejedlý) som zažila ten vnútorný pocit, že som to božské svetlo a to bola čistá Láska. Dostávať sa opäť a opäť do toho stavu čistej Lásky je niečo úžasné a v každom človeku vidím to svetielko od Boha.


Za rozhovor ďakuje Zuzana Mališová, 13.3.2017 v Bratislave


zdroj: http://www.radost.sk/zeny-bohyne/rozhovory/tantra-%E2%80%93-sposob-ako-spoznat-seba-samu.html


www.tantramarianna.euPorno versus tantra 


My v Tantra chráme Sávitryí sme toho názoru, že milostný akt medzi mužom a ženou je splynutie dvoch tiel a duší na viacerých úrovniach. Milostný akt je plný nehy, lásky, prijatia, pozornosti a zároveň vášne. Každé milovanie nemusí byť len 2-hodinové túlenie sa k sebe. Aj taká „rýchlovka“ občas nie je zlá. Všetko je dovolené, ak je tam vzájomná úcta medzi partnermi. Čo však s nami môže spraviť, ak muž alebo žena prepadne závislosti na porne a jeho neustálemu pozeraniu?

 

„Na to, že to s ňou bolo prvýkrát, to bolo super. Cítil som sa úplne ako v porne!“


Je práve porno ten ciel, kam sa chcú dnešní muži vo svojich milostných kvalitách priblížiť a nejakým nedopatrením si myslia, že je to zároveň presne to, čo ženy vyhľadávajú?


Sexuológovia tvrdia, že dostupnosť a zameranie pornovideí zanecháva negatívne dôsledky na sexuálnom živote používateľov. Žien aj mužov.


Až 60% celkového počtu návštevníkov pornowebov tvorili v minulom roku tzv. Millenials muži. Teda generácia mužov, narodených v rokoch 1985 - 2000. Mladí muži, ktorí budujú vztahy so ženami, zakládajú rodiny, plánujú  budúcnosť. Terajší dvadsiatnici sa pritom od tridsiatnikov vo svojich chúťkach príliš nelíšia.


Ale. To, čo mladí muži vyhľadávajú na webe, nie je také dôležité, ako stvárnenie želaného obsahu. Na prvých priečkach totiž vedie tvrdý hardcore sex, extrémny gangbang a ponižovanie. Kým kedysi si to žena do kamery „užívala“, súčasný trend sa nesie vo forme trestu. A tak sa zamýšľam: ako súvisí zvyšujúca sa agresia v pornosnímkach so sexuálnymi návykmi mladých ľudí?


Dnešný muž neraz strávi pri porne viac času ako pri sledovaní seriálov, športových zápasov a niekedy, žiaľ, aj viac času ako v skutočnosti so skutočnou ženou v posteli. Kým dostupnosť sexu všade okolo nás sa vďaka moderným technológiám zvyšuje, spokojnosť v  spálňach klesá. Trend komunikácie online celý vývoj zhoršil, medziľudský kontakt sa vytráca a napriek tomu, že muž sedí doma sám a pri ženách si je neistý, nemá problém si dohodnúť sex.


A ženy? V mnohých prípadoch sa snažia svojím vzhľadom, "dokonalosťou" postavy, úpravou vlasov a tváre, priblížiť k tým toľko "sexy" pornostar a celebritám. A tak sa postupne vytráca ženská mäkkosť, láskavosť, citlivosť a emočná aj telesná rozmanitosť.


A akú veľkú intimitu zahŕňa sex dohodnutý cez správy? Žiadnu. A aký milenec je asi muž, ktorý ženám absolútne nerozumie? O tom radšej pomlčím. Muži dnešnej generácie (obrovská česť výnimkám!) sa v posteli prosto prestali milovať, len uspokojujú svoje potreby. Známy americký sexuológ to vystihol bolestivo výstižne: Porno zmenilo sex na masturbáciu.


A aká milenka je žena, ktorá sa vo svojom tele cíti nespokojná, nedokáže vyjadriť svoje emócie a nespráva sa autenticky? Bojí sa vlastného vzrušenia a podľa porno vzorov si zároveň myslí, že musí stále zažívať orgazmus? Taká žena je zmätená, nevie kým je ani nevie, čo cíti, čo naozaj chce a čo nechce.


Ak sa raz sex nespája s ničím iným, len s upokojovaním fyzickej potreby, je jasné, že na to, aby sa vzrušenie stále zvyšovalo, je treba zachádzať do väčších a väčších extrémov.


Porno, ktoré bolo pôvodne len takou kratochvíľou, prchavým potešením, niečím ako dobrý drink, sa stalo mienkotvorným kanálom. Potom sa stáva, že ľudia hľadajú a skúšajú a zachádzajú na čudesné chodníčky, pretože chcú ešte viac ešte intenzívnejších pocitov!


Hmm, čo by som tak napísala na záver? Ja sama som veľký dobrodruh a výskumník seba samotnej a mojej vlastnej sexuality. Som veľmi rada, že si môžem vybrať, kam svoju životnú energiu chcem smerovať. Či k svojmu bytostnému rastu, k stagnácii alebo k degradácii. A verím, že takúto voľbu máme všetci.Ako jednoducho zharmonizovať prúdenie ženskej a mužskej energie? Ženy, obliekajte si sukne!


Sukňu môžeme nazvať jedným z hlavných atribútov ženskosti. Sukňa akumuluje ženskú energiu a každej žene prináša istý sakrálny zmysel.

 

Od dávnych čias nosili ženy rôznych národov sukne. Slovanky nosili dlhé voľné košele a cez ne vrchné suknice, čo boli skôr dnešné šatové sukne - s rukávmi aj bez nich. V antickom Grécku obliekali ženy chitón, Rimanky tuniku. V Indii dodnes nosia ženy sárí, v Japonsku bývalo typickým ženským odevom kimono.

 

V dávnych dobách mali ľudia ďaleko užšie spojenie s prírodou. Dobre vedeli, že muž a žena sa nelíšia iba fyzicky, že tiež majú rôznu energiu. Muž svoju energiu čerpá zhora, z kozmu. Ženská energia stúpa zo Zeme a napĺňa ženu láskou, starostlivosťou, citlivosťou, nehou, milosrdenstvom a inými ženskými vlastnosťami. Sukňa má kónický tvar, rozširuje sa dole, čo napomáha prijímaniu energie, naberaniu energie zo Zeme, s jej plodivou a materiálnou silou.

 

Ženská energia sa hromadí v osobitnej schránke - v maternici. Muži takýto orgán nemajú. Silu Zeme si berú od ženy. Ak si žena oblieka nohavice, uzatvára kanál spojenia so Zemou, blokuje pohyb energie a svoju posvätnú archu tak necháva prázdnu. Nemá sa potom o čo s mužom podeliť. Pritom ženská energia, o ktorú sa žena s mužom rozdelí, robí muža rozvážnejším, pokojnejším, stálejším a orientuje ho k tvorivej práci.

 

Muži zbavení ženskej lásky a láskavosti a tým aj sily Zeme sa stávajú hrubými, krutými a agresívnymi. Žena obliekajúca nohavice sýti a upevňuje svojho ducha mužským spôsobom. Aj s mužom koná mužským spôsobom. V éteri dochádza k narušeniu výmeny energií, vo fyzických prejavoch sa objavujú choroby, hádky, neporozumenie.

 

Mnohé moderné ženy dávajú prednosť noseniu nohavíc, pretože je to pohodlné, štýlové, moderné a praktické. Isteže, v džínsoch je ďaleko jednoduchšie vykonávať mužskú prácu: ťahať ťažké veci, rýchlo a obratne sa pohybovať, a pod. Šaty alebo sukne sa stávajú akousi brzdou. Pritom práve ony sú pre ženu požehnaním, pretože im prinášajú harmóniu, pokoj a kľud. Skutočnú ženu ani nenapadne ťahať ťažké bremená alebo robiť ťažkú ​​prácu. Počká na muža, ktorý jej nedokáže pomoc odmietnuť.

  

Každá žena cíti, ako sa mení jej stav, keď si oblečie pekné šaty alebo sukňu, ako sa prebúdza jej ženská energia, ako priťahuje pohľady mužov, ktorí dávajú prednosť pohľadu na ženu v šatách pred ženou v nohaviciach, aj keby boli akokoľvek trendy.

 

Dôležitý význam má tvar a dĺžka sukne. Sukňa dlhá až po zem pomáha žene vstrebávať a uchovávať silu Zeme. Široký lem sukne, ktorý sa pohojdáva a točí pri pohybe, vytvára torzné poleposilňujúce silu Zeme. Naviac je okraj sukne svojráznym ochranným kruhom. Chráni ženské sexuálne centrá. Ich správna funkcia zodpovedá za zdravie reprodukčných orgánov a ich normálnu funkciu.


www.savitri.sk


Dokážeme zažiť orgazmus výhradne prostredníctvom dotykov? Pri tantrickej masáži to ide!


Celý život sme v kontakte so všetkým okolo nás. Väčšinou si toho však nie sme vedomí.


Nevnímame dotyky energií okolo našich tiel, ani dotyky buniek, z ktorých je naše telo zložené.


Cítíme a reagujeme na výraznejšie dotyky/kontakt, ktorými sú dotyky zraku, zvuku, chuti, vône, vecí, zvierat a dotyky tiel iných ľudí.


Ako môžeme vnímať dotyk v tantrickom prístupe k životu vzhľadom k ľudskej bytosti?


Nežných, láskavých, nevinných dotykov, hladenie, či objatie si v bežnom živote doprajeme len veľmi málo. Príčinou je mnoho dôvodov, skúsim popísať aspoň jeden z nich. Tým je vzrušenie, prípadne blaženosť, ktorú dotyk dokáže vyvolať. Ako keby sme tieto pocity mali zakázané, ako keby sme nemohli využiť schopnosti seba samých, prežiť rozkoš zo zdroja nám najbližšieho, teda z nášho tela.


Zákazy, tabu, ktoré nám bránia užívať si dotyky, sú v nás hlboko zakorenené. Je to dané výchovou, ktorá vychádza zo zásad našej civilizácie. Lenže zásady sú jedna vec a schopnosť slobodne, zodpovedne žiť svoj život a rozvíjať svoj potenciál je vec druhá. A navyšovať svoje možnosti môžeme aj vedomým zjemňovaním svojho vnímania života prostredníctvom dotyku.


Pokožka tela je veľmi citlivá, vnímavá a túži po dotyku. Vďaka jemnému dotyku pokožky môžeme zažiť neuveriteľnú blízkosť a spojenie s inou ľudskou bytosťou na úrovni telesnej aj duševnej.


Dotykmi a hladením pokožky sa telo aj duša uvoľňujú, zjemňujú a je možné cítiť vibrácie na povrchu, aj vo vnútri tela. Tieto vibrácie nám prinášajú zážitky, ktoré si bežne ani nepripustíme, že by sme ich mohli prežiť.


Tantrická masáž prináša práve takéto dotyky a cielene pracuje s citlivosťou pokožky, ktorú dotykmi rozvibruje a tým prináša blaženosť a navyšuje energiu v tele. 


Veľkú mieru rozkoše a uvoľnenia môžeme pocítiť bez toho, aby tantrická masáž zahrňovala masáž intímnych partii tela. Aj skúsenosť z orgazmu, ktorý vzniká pri hladení pokožky celého tela mimo masáže intímnych častí, je obrovským prínosom k uvedomeniu si svojich schopností prežívania a slobody.


Dotyky:

 - dotyk energie
- dotyk dychu
- dotyk pohľadu
- dotyk zvuku
- dotyk vône
- dotyk chuti
- dotyk dlaní
- dotýkame sa vlastného tela
- dotýkame sa tiel iných ľudí
- dotýkame sa tiel zvierat
- dotýkame sa predmetov
- dotyk pokožky celého tela
- vzájomný dotyk častí tela
- vzájomný dotyk vnútorných orgánov
- dotyk buniek
- dotyk atómov


Vlnová pohádka o Malíčku a CelkuByl jednou jeden Malíček na levé noze. Malíček měl velkou chuť do života a mnoho nesplněných přání. Přál si prostor, toužil se hýbat, chtěl být důležitou částí Celku.


Představoval si, jak by bylo krásné a naplňující, kdyby Celek byl propojený i  s ním. Věděl, že se mu jeho přání a touhy splní dříve, než umře. Věděl, že nežije nadarmo. Byl si jist sám sebou, že najde cestu ze svého sevřeného, zkrouceného, neživého stavu. Byl trpělivý. Desetiletí vysílal Celku informace, upozornění, že i on je pro Celek potřebný.


A tak Celek zažíval křeče v lýtkách, podvrtnuté kotníky, bolesti bedrového kloubu, předmenstruační syndrom, záněty močového měchýře. A mnoho dalších disharmonií ve svém životě.


Celek, stejně, jako Malíček, věděl a byl si jist, že najde řešení. Vyhlížel ho okolo sebe i v sobě. Zkoumal sebe, zkoumal okolí, zkoumal materiál, zkoumal energie. Dlouho předlouho se nemohl dozkoumat. Celek věděl, že je třeba být otevřený a vnímavý k různým impulzům ve svém životě a poslouchat hlásek intuice.


Po několika jemných impulzech intuice a reality, které byly podobné nárazům tvrdé hlavy do stěny, Celek konečně pocítil Vlnu.


Postupně se Celek s Vlnou propojoval a vylaďoval. Vlna byla moudrá a trpělivá. Od začátku se vlnila s Malíčkem. Celek to úplně nechápal, ale věřil Vlně. Spolupracovali a společně osvobodili Malíček z jeho sevření.


Malíček je šťastný, učí se být silný, ohebný, pružný. Vlna jeho nové schopnosti přenáší ve prospěch Celku. Celek má radost a užívá si velký klid.


Našel totiž sám sebe


Inspirováno zážitky z www.vlnazdravia.sk

Tantra, životná energia a masáž


Práca so základnou životnou silou, sexualitou, ide priamo k zdroju našej energie. Rýchlo pomôže uvoľniť prípadné bloky a ťažkosti, ktoré bránia v ceste hlbokej blaženosti a radosti. Vďaka tomu sa v relatívne krátkom čase pozitívne transformuje rada ďalších okolností nášho života: vzťahy, práca, životná cesta. Naša masáž má veľký presah, jej úžitok cítite nielen na poli telesného blaha, ale môžete vnímať jej vplyv v celku Vášho života.


Pre muža

Počas tantrické masáže muž objavuje svoju vnútornú ženu, muž sa postupne učí, ako prežívať dotyky celým telom, ako sa prepadnúť do orgazmu, ako vlastne prežívať orgazmus ako žena. Nejedná sa o stratu mužských vlastností, ale o ich podporu a kultiváciu. Pri vedomo vedenej tantra masáži, v okamihu erekcie sa často mužovo vedomie nezužuje iba na malú pohlavnú oblasť. Rozkoš a energia sa nenachádza len v malej panvovej oblasti okolo penisu a vyvrcholenie nie je vlastne obyčajné uvoľnenie energie jedným smerom. Extáza a energia sa postupne rozširuje do celého tela, z pohlavnej oblasti zaplavuje pomaly a postupne celé telo, až orgazmus preniká celou bytosťou a nie je rozdielu medzi penisom a celým telom. Pri tantra masáži sa extáza a uvedomenie orgazmu zvnútorňuje, rezonuje v celom tele, postupne sa rozširuje mimo telo, do priestoru. Vďaka veľkému množstvu energie, ktorá v mužovi vibruje, môže sa spojiť s prírodou, so všetkými ľuďmi, s vesmírom. Rozšírené vedomie je pri tantra masáži skúsenosť veľmi reálna a oslobodzujúca.


Pre muža je oblasť pohlavia "vstupnou bránou" k jeho životnej energii. U muža sa energia šíri tzv. z pohlavia do zvyšku tela. Pri masáži navyše môže objaviť veľa nových rovín zážitku. Učiť sa práci s dychom, ktorá pomáha enegie z initmní masáže rozprestrieť do celého tela. Zažiť orgazmus bez ejakulácie, a udržať si tak príjemný pocit sviežosti, vitality a súčasne hlbokého uvoľnenia (Veľký ťah). Pozorná masáž pohlavia a prijímajúci, prirodzený postoj masérky navyše pomáhajú uvoľniť akékoľvek pochybnosti o sebe, pocity hanby a pod. Spontánne sa naučíte radovať z vlastného tela a "spolupracovať" s ním, mať z neho svojho najlepšieho priateľa.Tantra masáže pre mužovPre ženu 


U žien je najprv potrebné dôkladne uvoľniť telo a otvoriť oblasť srdca, aby sa naozaj uvoľnila do intímneho zážitku. Ženy potrebujú spravidla oveľa viac času, než sa otvoria dotyku na pohlavie. Celkom prirodzene potrebujú získať dôveru. Ženské telo má navyše iný rytmus prúdenia energie ako mužské. Pozorná, láskyplná masáž intímnych partií ženy pomáha zvýšiť citlivosť vo vagíne aj v tele, a spoznať silu i hĺbku vlastnej sexuality. Aj ženy, ktoré si o sebe mysleli, že sú necitlivé, že s nimi niečo nie je v poriadku, alebo nikdy v živote nezažili orgazmus, môžu vďaka celostnej zmyselnej masáži odhaliť netušené roviny radosti a rozkoše. Pre ženy je tantra masáž tiež bránou k prijatiu a uvoľneniu zadržiavaných emócií, ktoré boli potlačené z dôvodu, že sa "nehodí" a sú "nepatričné", alebo tak silné, že je "lepšie" je necítiť. Avšak potlačené emócie uzatvárajú aj bránu k sexualite a telesnej radosti a láske.


Tantra  masáž pre ženy predstavuje špecifický smer tantry. Ide nám o to prebudiť v žene naozajstné naplnené ženstva, jemnú ženskú energiu a vitalitu. Ženské hodnoty sú láska, umenie, skutočné ľudské vzťahy, pohoda domova, skrášlenie umením. Žena je aj matkou, ochrankyňou, patrónkou domova, ženského láskyplného prijatia muža, žena je pestovateľku a liečiteľkou. Objavujeme a posilňujeme ženský orgazmus, ako cestu ku krásnemu a láskyplnému životu. Ozdravuje pomocou tantrické ženskej energie ostatné časti tela. Dotýkame sa aj veľkej skrytej sily uschované v ženských pohlavných orgánoch. Táto uvolnená sila sa transformuje v lásku, ktorá svojimi vibráciami rezonuje vesmírom.


Tantra masáž pre ženy
Prostata - funkce, anatomie, zdraví, masáž

Prostata řídí sexuální život muže. Prostata je tvořena padesáti drobnými žlázkami a jemnou hladkou svalovinou. Prostata je uzavřená v pevném obalu. Nachází se na pánevním dnu, pod močovým měchýřem a obaluje močovou trubici. Představte si jí jako oříšek, který sedí na pánevním dnu, na hrázi. Její hlavní úlohou je tvorba ejakulátu.

Pokračovanie


Autentické zážitky s tantrou – Anna a Jožko

Zažil som duchovné prepojenie dvoch tiel cez ruky a telo mojej kňažky. Ovládol ma krásny pocit uvolnenia, radosti zo života a pokoja. Suhayila sa venovala aj mojim čakrám, ktoré aktivovala a moj život sa stal jasnejším a rozhodnejším.

Pokračovanie


Chcete si užiť tantrické milovanie? Učiteľka tantry vám poradí, ako na to

Interview pro Diva sk.

Pokračovanie


Rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží

Můj popis vlastností masérů/ek z obou druhů masáže je obecný a zjednodušující. V reálném životě se rozdíly prolínají, stírají způsobem, jaký už život přináší. Z mé osobní zkušenosti, kdy se ke mně v Bratislavě hlásilo několik děvčat z eroticko-tantrických salonů, která se chtěla vypracovat na skutečnou tantra masérku, zatím ani jedna nedokázala procesem projít. Svá rozhodnutí o změně a kultivaci vzdala velmi rychle.

Pokračovanie


Autentický zážitok zo Školy Tantra masáže Sávitryí

Naozaj neviem čo iné som čakala, keď kundalini je životná energia? Možno ma len miatlo to „sexuálne tabu“. Znova som si uvedomila, že som a chcem byť slobodná, dokonalá bytosť.  Už viem, že mi v tom nič nebráni, ak to neurobím ja sama. 

Pokračovanie


O tantra masáži obecně


Tantrická masáž (tantra masáž) je speciální masáž, která kombinuje prvky masáží klasických s orientálními tantrickými technikami a zabývá se i péčí o intimní oblasti lidského těla.

PokračovanieKouzelný potenciál obyčejného lidského doteku


Tento článek pojednává o tom, jak můžeme vnímat dotek/kontakt v kontextu tantrického přístupu k životu vzhledem k lidské bytosti. Stále, celý život jsme v kontaktu se vším okolo nás. Většinou si toho nejsme vědomi. Nevnímáme doteky energií okolo našich těl, ani doteky buněk, z kterých je naše tělo složeno. Cítíme a reagujeme na doteky výraznější – doteky zraku, zvuku, chuti, vůně, věcí, zvířat a doteky těl jiných lidských bytostí.

Pokračovanie 


Čo nám teda ponúka tantra? Čo tantra je?


Podľa všeobecných vedomostí či skôr nevedomostí je Tantra nejaké divné náboženstvo, pochádzajúci z východu, uctievajúci nám neznáma božstvá a súbor návodov a krkolomných pozícií pri milostnom akte. V tom lepšom prípade.  Predovšetkým, Tantra nie je náboženská, je to skôr náuka či filozofia, ktorú môže praktizovať človek akéhokoľvek vyznania, ak mu jeho Boh dovolí byť otvoreným pravde a slobode.

PokračovanieČítajte viac:

facebookasm.jpg   rssaicon.png  Najčastejšie otázky
Pýtajte sa

 


CZ SK EN

BRATISLAVA tel.: +421 905 343 543

© 2011 | www.savitri.sk | webové stránky a optimalizace Autograph, Admin NG