[28.1.2017] Dokážeme zažiť orgazmus výhradne prostredníctvom dotykov? Pri tantrickej masáži to ide!

 

lovers-1862321a1920.jpg
Celý život sme v kontakte so všetkým okolo nás. Väčšinou si toho však nie sme vedomí.


Nevnímame dotyky energií okolo našich tiel, ani dotyky buniek, z ktorých je naše telo zložené.


Cítíme a reagujeme na výraznejšie dotyky/kontakt, ktorými sú dotyky zraku, zvuku, chuti, vône, vecí, zvierat a dotyky tiel iných ľudí.


Ako môžeme vnímať dotyk v tantrickom prístupe k životu vzhľadom k ľudskej bytosti?


Nežných, láskavých, nevinných dotykov, hladenie, či objatie si v bežnom živote doprajeme len veľmi málo. Príčinou je mnoho dôvodov, skúsim popísať aspoň jeden z nich. Tým je vzrušenie, prípadne blaženosť, ktorú dotyk dokáže vyvolať. Ako keby sme tieto pocity mali zakázané, ako keby sme nemohli využiť schopnosti seba samých, prežiť rozkoš zo zdroja nám najbližšieho, teda z nášho tela.


Zákazy, tabu, ktoré nám bránia užívať si dotyky, sú v nás hlboko zakorenené. Je to dané výchovou, ktorá vychádza zo zásad našej civilizácie. Lenže zásady sú jedna vec a schopnosť slobodne, zodpovedne žiť svoj život a rozvíjať svoj potenciál je vec druhá. A navyšovať svoje možnosti môžeme aj vedomým zjemňovaním svojho vnímania života prostredníctvom dotyku.


Pokožka tela je veľmi citlivá, vnímavá a túži po dotyku. Vďaka jemnému dotyku pokožky môžeme zažiť neuveriteľnú blízkosť a spojenie s inou ľudskou bytosťou na úrovni telesnej aj duševnej.

 

Dotykmi a hladením pokožky sa telo aj duša uvoľňujú, zjemňujú a je možné cítiť vibrácie na povrchu, aj vo vnútri tela. Tieto vibrácie nám prinášajú zážitky, ktoré si bežne ani nepripustíme, že by sme ich mohli prežiť.


Tantrická masáž prináša práve takéto dotyky a cielene pracuje s citlivosťou pokožky, ktorú dotykmi rozvibruje a tým prináša blaženosť a navyšuje energiu v tele. 


Veľkú mieru rozkoše a uvoľnenia môžeme pocítiť bez toho, aby tantrická masáž zahrňovala masáž intímnych partii tela. Aj skúsenosť z orgazmu, ktorý vzniká pri hladení pokožky celého tela mimo masáže intímnych častí, je obrovským prínosom k uvedomeniu si svojich schopností prežívania a slobody.


Dotyky:

 - dotyk energie
- dotyk dychu
- dotyk pohľadu
- dotyk zvuku
- dotyk vône
- dotyk chuti
- dotyk dlaní
- dotýkame sa vlastného tela
- dotýkame sa tiel iných ľudí
- dotýkame sa tiel zvierat
- dotýkame sa predmetov
- dotyk pokožky celého tela
- vzájomný dotyk častí tela
- vzájomný dotyk vnútorných orgánov
- dotyk buniek
- dotyk atómov


Čítajte viac:

facebookasm.jpg   rssaicon.png  Najčastejšie otázky
Pýtajte sa

 


CZ SK EN

BRATISLAVA tel.: +421 905 343 543

© 2011 | www.savitri.sk | webové stránky a optimalizace Autograph, Admin NG